Aktuality
BEZPEČNĚ NA ŽELEZNIČNIÍCH PŘEJEZDECH
28 3 2023

BEZPEČNĚ NA ŽELEZNIČNIÍCH PŘEJEZDECH

Moravskoslezští policisté se zapojili do společné celoevropské kontrolní policejní akce na železnici s názvem „24-BLUE RAD“. Po celý minulý týden dohlíželi v prostředí železnice, ve vlacích a na nádražích na dodržování veřejného pořádku, pozornost směřovali samotnému pohybu v železničním prostředí, dále kapesním krádežím, oblasti graffiti nebo ilegální migraci. Dílčí akce proběhly primárně na frekventovaných místech jednotlivých regionů našeho kraje.

NÁDOBY NA KOMUNÁLNÍ ODPAD
28 3 2023

NÁDOBY NA KOMUNÁLNÍ ODPAD

Vzhledem k tomu, že se v poslední době vyskytly občanské spory ve věci využívání nádob na komunální odpad na splečném stanovišti kontejnerů zveřejňujeme sdělení odboru ochrany životního prostředí magistrátu. 

Dubnové změny v ostravských odpadových službách
22 3 2023

Dubnové změny v ostravských odpadových službách

Blíží se duben, což je tradiční doba pro přechod na letní provozní dobu všech sběrných dvorů v Ostravě. V letošním roce však dojde u části sběrných dvorů ke změně výraznější – velké sběrné dvory budou ráno začínat a večer končit o hodinu dříve. Společnost OZO Ostrava navíc nově zavádí letní provozní dobu i v Polance. Změny, při nichž dojde ke sjednocení zavírací doby, vycházejí z průzkumu návštěvnosti sběrných dvorů. Začátkem dubna rovněž dojde k tradiční změně na četnější svozy bioodpadu – namísto zimní frekvence svozu 1x měsíčně bude OZO svážet zeleň během celé vegetační sezóny každých 14 dní. A zahájí i prodej zeminového substrátu z vlastní kompostárny. Dubnovou změnou je i svoz odpadu během Velikonoc – letos popeláři vyjedou i v oba svátky, na Velký pátek i Velikonoční pondělí, jako by se jednalo o běžné všední dny.

VÍCE AKTUALIT >>