Aktuálně

24 6 2020

PROFUKY KOTLE K12 Elektrárna Třebovice - ZMĚNA TERMÍNU

V náhradním termínu v pracovních dnech od 2. do 10. července 2020 v době od 6 do 20 hodin bude v rámci generální rekonstrukce kotle K12 v Elektrárně Třebovice prováděn profuk kotle. 

Zmíněnou činnost bude provázet zvýšená hlučnost.

8 6 2020

OZO Ostrava - dejte šanci věcem, které už nepotřebujete

OZO Ostrava připravuje otevření reuse centra zaměřeného na opětovné používání věcí! Pokud se potřebujete  zbavit nepotřebného, ale stále ještě funkčního vybavení domácnosti nebo nábytku, odvezte je už nyní do některého ze sběrných dvorů v Ostravě. Nové reuse centrum bude otevřeno letos v září v areálu OZO v Ostravě-Přívoze a vy si zde za symbolickou cenu budete moci vybrat z věcí, jimž jiní dali druhou šanci, aby mohly být nadále užitečné. Přijímáme například nábytek (mimo čalouněný), kuchyňské nádobí a potřeby, nářadí, sportovní potřeby, hračky, knihy, CD, gramodesky, umělecké předměty, hudební nástroje, hodiny, budíky, kočárky, autosedačky, houpačky, kufry, tašky a další doplňky domácností, s výjimkou elektrospotřebičů.“ 

Více na www.ozoostrava.cz/aktuality.

 

Uzavření školkové zahrady
20 5 2020

Uzavření školkové zahrady

Od pátku dne 22.5.2020 od 19h bude veřejnosti uzavřena školková zahrada.

PROVOZ SBĚRNÝCH DVORŮ OZO OSTRAVA
30 4 2020

PROVOZ SBĚRNÝCH DVORŮ OZO OSTRAVA

Od soboty 2. května 2020 se sběrné dvory provozované odpadovou společností OZO Ostrava vracejí zpět k běžnému provoznímu režimu podle standardní letní provozní doby.

O státních svátcích 1. a 8. května budou všechny sběrné dvory uzavřeny.

Omezení provozu MHD
31 3 2020

Omezení provozu MHD

Od vyhlášení nouzového stavu a následné karantény na celém území České republiky klesl počet cestujících ve veřejné dopravě v Ostravě i Moravskoslezském kraji o 80 %. Město i kraj už zareagovali prvními omezeními v minulých dnech, další chystají od středy 1. dubna. Půjde zhruba o dvacet procent spojů.

Provoz sběrného dvoru na ul. Výhledy
31 3 2020

Provoz sběrného dvoru na ul. Výhledy

Oznámení o provozování sběrného dvora na ul. Výhledy v Ostravě – Hošťálkovicích.

Vítání občánků narozených v roce 2019
18 2 2020

Vítání občánků narozených v roce 2019

Zveme všechny rodiče a příbuzné dětí narozených v loňském roce 2019 ke slavnostnímu Vítání občánků, které proběhne v našem KD dne 7. 3. 2020 od 10:00h.

Hošťálkovice zavádějí SENIOR EXPRESS
1 11 2019

Hošťálkovice zavádějí SENIOR EXPRESS

Městský obvod Hošťálkovice zavádí s účinností od 1.12.2019 novou službu pro seniory! Již nyní je možné se registrovat a objednávat jízdy.

Staňte se strážníkem Městské policie Ostrava
1 2 2019

Staňte se strážníkem Městské policie Ostrava

Městská policie Ostrava nabízí atraktivní povolání v příjemném kolektivu lidí, kterým není lhostejná bezpečnost a pořádek v ostravských ulicích. Základním úkolem strážníka je dohled nad veřejným pořádkem, čímž přispívá zejména k ochraně osob a majetku a prevenci kriminality.

Více informací zde.

Kontaktní místo městské policie
29 3 2018

Kontaktní místo městské policie

Od příští středy, tj. 4. 4. se bude strážník městské policie věnovat občanům na našem úřadě od 16-17h v kanceláři provozně-investičního úseku v 2. NP.

Proto neváhejte a přijďte komunikovat přímo se strážníkem městské policie Ostrava!

11 1 2016

Nálezy na jednom místě

V pondělí 11. ledna spustilo statutární město Ostrava webovou službu Ztráty a nálezy. Na adrese http://nalezy.ostrava.cz je nově k dispozici přehled nálezů evidovaných napříč úřady ostravských městských obvodů. Kromě stručného popisu věci zde občané naleznou kontakty na příslušný úřad dle místa nálezu. Webová služba byla vytvořena magistrátem města ve spolupráci s městskými obvody.